Πρόσκληση υποβολής προσφοράς από Ανάδοχο για την απευθείας ανάθεση του έργου «Εκτύπωση Πρακτικών του Συνεδρίου του Ι.Ε.Π. με τίτλο «Αναζητώντας τη γνώση: Τα σχολικά εγχειρίδια στο Ελληνικό Κράτος».

Τεχνικές Προδιαγραφές-Απαιτήσεις έκδοσης του τόμου των Πρακτικών (Βιβλίο):

1. Σελίδες περίπου 600 & εξώφυλλο
      2. Ποσότητα: 500 αντίτυπα
      3. Διάσταση: 210x280 mm
      4. Εκτύπωση: εσωτερικά ασπρόμαυρη εκτύπωση, εξώφυλλο 4χρ.
      5. Χαρτί: σώμα velvet 110gr, εξώφυλλο 300gr illustration
      6. Εξώφυλλο: εκτύπωση Α όψης, τετραχρωμία, πλαστικοποίηση ματ Α όψης
      7. Χαρτί illustration, 300gr, πύκμανση εκατέρωθεν της ράχης στα 5mm
      8. Βιβλιοδεσία: ραφτό-κολλητό
      9. Γραμματοσειρά: Times New Roman 12

Διάρκεια

Η διάρκεια του έργου καθορίζεται από την ημερομηνία υπογραφής της σχετικής σύμβασης και ανάρτησής της στο ΚΗΜΔΗΣ έως και τις 30-06-2023, λαμβάνοντας υπόψη και το χρονικό διάστημα που θα απαιτηθεί για την οριστική παραλαβή του έργου.

Εργολαβικό Αντάλλαγμα

Το ενδεικτικό συνολικό κόστος ανέρχεται έως του ποσού των έξι χιλιάδων εξακοσίων ενενήντα τριών και πενήντα πέντε ευρώ (6.693,55€) πλέον ΦΠΑ, ήτοι έως του ποσού των οκτώ χιλιάδων τριακοσίων ευρώ (8.300,00€) συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%, για τη μορφοποίηση των εισηγήσεων σε κείμενο προς έκδοση (δημιουργικό), για την αναπαραγωγή και έκδοση. Στο ποσό αυτό συμπεριλαμβάνονται όλες οι νόμιμες κρατήσεις καθώς και οι απαραίτητες αμοιβές και δαπάνες για την εκτέλεση του έργου.

Κριτήριο ανάθεσης του έργου είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, εφόσον πληρούνται οι τεχνικές προδιαγραφές του έργου.

Οδηγίες υποβολής προσφοράς

Η προσφορά του οικονομικού φορέα θα αποτελείται από:

1. Συμπληρωμένη Υπεύθυνη δήλωση της παρ. 4 του άρθρου 8 του Ν. 1599/1986 (Α΄75) του προσφέροντος, του επισυναπτόμενου Παραρτήματος Ι της παρούσας.
      2. Συμπληρωμένο πίνακα συμμόρφωσης του επισυναπτόμενου Παραρτήματος ΙΙ της παρούσας.
      3. Συμπληρωμένη Οικονομική προσφορά – Στοιχεία προσφέροντος, του επισυναπτόμενου Παραρτήματος ΙΙΙ της παρούσας.

Καταληκτική Ημερομηνία κατάθεσης των προσφορών: Η προσφορά του οικονομικού φορέα θα αποσταλεί αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. έως την Τρίτη, 31/01/2023 και ώρα 15:00.

1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
  2. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι_ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ
  3. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ_ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗΣ_ΤΕΧΝ. ΠΡΟΔΙΑΓΡ.
  4. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ_ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

[Σχετκός Διαγωνισμός