Επιμορφωτική ημερίδα για το Μεταλυκειακό έτος-τάξη Μαθητείας

Στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών/ εκπαιδευτών σε θέματα μαθητείας» με Κωδικό ΟΠΣ 5008057 στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση 2014-2020» το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής υλοποιεί επιμορφωτική ημερίδα για το Μεταλυκειακό έτος-τάξη μαθητείας.

Στην ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2017, από 10:00 – 14:00, προσκαλούνται μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας που εμπλέκονται στην υλοποίηση του θεσμού του Μεταλυκειακού έτους-τάξης μαθητείας.

Η ημερίδα θα αναμεταδοθεί ζωντανά μέσω ΔΙΑΥΛΟΥ, συνεπώς δεν προβλέπεται να καταβληθεί οποιαδήποτε αμοιβή για δαπάνες μετακίνησης των εκπαιδευτικών που θα την παρακολουθήσουν. Επίσης, δεδομένης της δυνατότητας εξ αποστάσεως παρακολούθησης δεν προβλέπεται να χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

[Το Δελτίο Τύπου σε pdf]