Δελτίο Τύπου: Παράταση της καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων για ένταξη στο Μητρώο Επιμορφωτών του Ι.Ε.Π. στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση σε Πρακτικές Υποστήριξης των μαθητών και των μαθητριών στο πλαίσιο της Διαφοροποιημένης Διδασκαλίας»

Το Ι.Ε.Π. εγκρίνει την παράταση της καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων για ένταξη στο Μητρώο Επιμορφωτών του Ι.Ε.Π. στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση σε Πρακτικές Υποστήριξης των μαθητών και των μαθητριών στο πλαίσιο της Διαφοροποιημένης Διδασκαλίας (Δ.Δ)» με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 5032906, στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ 2014-2020» που συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο). Η ανακοίνωση της παράτασης  έχει αναρτηθεί στον ιστότοπο του ΙΕΠ στον παρακάτω σύνδεσμο: http://www.iep.edu.gr/el/deltia-typou-genika/2019-09-13-paratasi-diaforopoihmeni-didaskalia.

Καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης αιτήσεων, σύμφωνα με την Πρόσκληση, είναι η Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2019.