Tree thematiki evdomada

ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2018 - 2019
"Δημοκρατική Συνύπαρξη και Ανθρώπινα Δικαώματα"

Nutrition and quality of life

Θεματικός Άξονας : Διατροφή και Ποιότητα Ζωής

Θεματική Ενότητα : Το οικολογικό αποτύπωμα της διατροφής

«Καλύτερη Ζωή»

Το πρόγραμμα έχει υποβληθεί από το WWF – Ελλάς.

Απευθύνεται σε μαθητές όλων των τάξεων του γυμνασίου και μπορεί να υλοποιηθεί από τους εκπαιδευτικούς της σχολικής μονάδας.

Οι προτεινόμενες δράσεις εμπίπτουν στο πρόγραμμα του WWF Ελλάς «Καλύτερη Ζωή» και αφορούν τη διατροφή. Οι δράσεις αφορούν το επίπεδο του σχολείου, του σπιτιού και της γειτονιάς.

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να επιλέξουν ανάμεσα σε διάφορες δραστηριότητες., ενώ έχουν την δυνατότητα εφόσον το επιθυμούν, να  προσκαλέσουν συνεργάτες του WWF στο σχολείο για την υλοποίηση εργαστηρίων, χωρίς αυτό δεν προϋπόθεση για την υλοποίηση των δράσεων.

To εκπαιδευτικό υλικό περιέχεται στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

WWF Ελλάς

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Ελένη Σβορώνου

τηλ. 2431047001

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗhand writing