Tree thematiki evdomada

ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2018 - 2019
"Δημοκρατική Συνύπαρξη και Ανθρώπινα Δικαώματα"

Nutrition and quality of life

Θεματικός Άξονας : Διατροφή και Ποιότητα Ζωής

Θεματική Ενότητα : Καταναλωτισμός & Διαφήμιση

«Καταναλωτισμός και Διαφήμιση»

Το πρόγραμμα έχει υποβληθεί από την Ένωση Καταναλωτών ΠΟΙΤΗΤΑ ΖΩΗΣ - Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ.

Απευθύνεται σε μαθητές όλων των τάξεων του γυμνασίου και μπορεί να υλοποιηθεί από τους εκπαιδευτικούς της σχολικής μονάδας.

Οι δραστηριότητες που προτείνονται έχουν βιωματικό χαρακτήρα. Το εκπαιδευτικό υλικό περιλαμβάνει:

• εκπαιδευτικές δραστηριότητες σχετικές με τη θεματική ενότητα Καταναλωτισμός και Διαφήμιση οι οποίες μπορούν να πραγματοποιηθούν από τον εκπαιδευτικό στην τάξη
  • οδηγό για πραγματοποίηση εργαστηρίου με στόχο οι μαθητές και οι μαθήτριες να είναι σε θέση να διαχωρίζουν τις ανάγκες από τις επιθυμίες τους.
  • προτεινόμενο σενάριο διαφήμισης, το οποίο μπορούν να βιντεοσκοπήσουν οι ίδιοι μαθητές και οι μαθήτριες.

ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ένωση Καταναλωτών ΠΟΙΤΗΤΑ ΖΩΗΣ - Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Ελένη Αλευρίτου

τηλ. 2103304444

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗhand writing

ΕΚΠΟΙΖΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ