Tree thematiki evdomada

ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2018 - 2019
"Δημοκρατική Συνύπαρξη και Ανθρώπινα Δικαώματα"

Nutrition and quality of life

Θεματικός Άξονας : Διατροφή και Ποιότητα Ζωής

Θεματική Ενότητα : Διατροφικές Συνήθειες και Επιλογές: Τρέφομαι ή διατρέφομαι

«Προσέχω τη διατροφή μου και γυμνάζομαι»

Το πρόγραμμα προτείνεται από τo Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Σχολή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού).

Απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων του γυμνασίου και μπορεί να υλοποιηθεί από τους εκπαιδευτικούς  των σχολικών μονάδων.

Το πρόγραμμα  λειτουργεί διαδικτυακά και οι εκπαιδευτικοί μπορούν ελεύθερα να χρησιμοποιούν το υλικό στα σχολεία τους. Το πρόγραμμα δεν εστιάζει μόνο σε διαδικασίες μετάδοσης γνώσεων, αλλά σε πολλαπλές μεθόδους ευαισθητοποίησης, αλληλεπίδρασης και βιωματικής προσέγγισης των θεμάτων υγείας. Οι εκπαιδευτικοί, έχουν επίσης στη διάθεσή τους υλικό για την επιστημονική τεκμηρίωση του προγράμματος, σχετικά άρθρα και βιβλιογραφία.

Σχετική ιστοσελίδα: http://research.pe.uth.gr/health/

ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας Σχολή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Γιάννης Θεοδωράκης

τηλ. 2431047001

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗhand writing

Διατροφή & Αθλητισμός