Πρόσκληση υποβολής προσφοράς για την απευθείας ανάθεση σε Ανάδοχο του έργου «Προμήθεια εξοπλισμού για την κάλυψη λειτουργικών αναγκών της διεξαγωγής της πιλοτικής φάσης του PISA 2025»

Α. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΟΥ ΑΝΑΔΟΧΟΥ
Αντικείμενο του έργου του Αναδόχου είναι η προμήθεια εξοπλισμού και η αποστολή του στις σχολικές μονάδες για την κάλυψη λειτουργικών αναγκών της διεξαγωγής της πιλοτικής φάσης του PISA 2025

Προδιαγραφές για τους φορητούς υπολογιστές (laptop):

• οθόνη διαγώνιου τουλάχιστον 35.56 cm (14 ίντσες)
    • ανάλυση τουλάχιστον 1280 x 720 pixels
    • χωρητικότητα Μνήμης τουλάχιστον 4GB
    • χωρητικότητα Σκληρού Δίσκου τουλάχιστον 64GB
    • συνδέσεις που περιλαμβάνουν ethernet, hdmi, usb3
    • Λειτουργικό σύστημα: Windows 10 ή 11 (όλες οι εκδόσεις)
    • Ελάχιστες εκδόσεις φυλλομετρητή (browser):
      • Chrome (v.102 ή μεταγενέστερος)
      • Firefox (v.101 ή μεταγενέστερος)
      • Edge (v.102 ή μεταγενέστερος)
      • Safari (v.15.4 ή μεταγενέστερος)

Προδιαγραφές για τις συσκευές κατάδειξης (ποντίκια):

• ενσύρματη σύνδεση (usb)
  • αισθητήρας οπτικού τύπου
  • κλασικό μέγεθος (όχι mini)

Υποχρεώσεις Αναδόχου

O ανάδοχος που θα επιλεγεί οφείλει να μεριμνήσει για:

• την προμήθεια 152 φορητών υπολογιστών συνοδευόμενων από συσκευή κατάδειξης (ποντίκι), βάσει των ανωτέρω προδιαγραφών,
    • την αποστολή τους στις δημόσιες σχολικές μονάδες που θα λάβουν μέρος στην πιλοτική εφαρμογή της έρευνας PISA 2025 σε αντίστοιχα σετ των 4 φορητών υπολογιστών και ισάριθμων συσκευών κατάδειξης (38 αποστολές) με βάση τη λίστα των σχολείων που θα παραλάβει από την αναθέτουσα αρχή,
    • την παροχή εγγύησης καλής λειτουργίας του παραδοτέου υλικού για τουλάχιστον ένα έτος καθώς και την άμεση αντικατάστασή του σε περίπτωση ελαττωματικής λειτουργίας,
    • την παράδοση στο Ι.Ε.Π. των υπογεγραμμένων βεβαιώσεων παραλαβής σύμφωνα με το υπόδειγμα.

Β. ΕΡΓΟΛΑΒΙΚΟ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ
Ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται στο ποσό των τριάντα χιλιάδων ευρώ (30.000,00€) πλέον ΦΠΑ 24%, ήτοι τριάντα επτά χιλιάδων διακοσίων ευρώ (37.200,00€) συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%
Κριτήριο ανάθεσης του έργου είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής.

Γ. ΔΙΑΡΚΕΙΑ
Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται έως εξήντα (60) ημέρες από την ημερομηνία υπογραφής της σχετικής σύμβασης και ανάρτησής της στο ΚΗΜΔΗΣ

Οδηγίες υποβολής προσφοράς

Η προσφορά του οικονομικού φορέα θα αποτελείται από:

1. Συμπληρωμένη Υπεύθυνη δήλωση της παρ. 4 του άρθρου 8 του ν. 1599/1986 (Α΄75) του προσφέροντος, του επισυναπτόμενου Παραρτήματος Ι της παρούσας.
    2. Συμπληρωμένη Συνοπτική Οικονομική προσφορά – Στοιχεία προσφέροντος, του επισυναπτόμενου Παραρτήματος ΙΙ της παρούσας.
    3. Συμπληρωμένη Αναλυτική Οικονομική προσφορά – Στοιχεία προσφέροντος, του επισυναπτόμενου Παραρτήματος ΙΙΙ της παρούσας.
    4. Τεχνικό φυλλάδιο για την κάλυψη των τεχνικών προδιαγραφών

1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
  2. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι_ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ
  3. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ_ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΝΟΠΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ
  4. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ_ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Καταληκτική Ημερομηνία κατάθεσης των προσφορών: Η προσφορά του οικονομικού φορέα θα αποσταλεί αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. έως την Τετάρτη, 20-03-2024 και ώρα 15:00.

[Σχετικοί διαγωνισμοί]