Πρόσκληση υποβολής προσφοράς στο «Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου», για την απευθείας ανάθεση του έργου «Οδηγός Εκπαιδευτικού για προγράμματα δράσεων ενίσχυσης της ενεργού πολιτειότητας των μαθητών/τριών» στο πλαίσιο της εκπόνησης υποστηρικτικού υλικού για προώθηση σημαντικών όψεων της ικανότητας του πολίτη (2018/C 189/01, Σύσταση του Συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης)

Περιγραφή του αντικειμένου του έργου του Αναδόχου
Η πρόσκληση αφορά την ανάπτυξη Οδηγού για τον Εκπαιδευτικό ο οποίος θα περιλαμβάνει προγράμματα δράσεων ενίσχυσης της ενεργού πολιτειότητας των μαθητών/τριών, που θα εκτείνεται από το Νηπιαγωγείο έως και τη Γ’ Λυκείου και θα συνδέεται με τα Νέα Προγράμματα Σπουδών των επιμέρους μαθημάτων και τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων.

Διάρκεια
Η διάρκεια του έργου καθορίζεται από την υπογραφή της σύμβασης και ανάρτησής της στο ΚΗΜΔΗΣ έως και τις 30/06/2024. Ο Ανάδοχος καλείται να έχει ολοκληρώσει το έργο του έως τις 31/05/2024.

Παραδοτέα – Χρονοδιάγραμμα υλοποίησης
Στο πλαίσιο του έργου ο Ανάδοχος θα πρέπει να υποβάλει τα κάτωθι παραδοτέα, όπως φαίνονται στον παρακάτω πίνακα:

Παραδοτέο

Τίτλος παραδοτέου

Προθεσμία υποβολής:

Π1

Γενικό Περίγραμμα: θεωρητικό πλαίσιο και μεθοδολογία Οδηγού Εκπαιδευτικού, περιεχόμενα και πλαίσιο (Template) Δράσεων

Έως ένα (1) μήνα από την υπογραφή της Σύμβασης

Π2.1

Οδηγός Εκπαιδευτικού για προγράμματα ενίσχυσης της ενεργού πολιτειότητας των μαθητών/τριών - αρχική έκδοση

Έως δύο (2) μήνες από την οριστική παραλαβή του Π1

Π2.2

Οδηγός Εκπαιδευτικού για προγράμματα ενίσχυσης της ενεργού πολιτειότητας των μαθητών/τριών - τελική έκδοση

Έως ένα (1) μήνα από την οριστική παραλαβή του Π2.1

Εργολαβικό αντάλλαγμα
Ο προϋπολογισμός για το ως άνω έργο υπολογίζεται συνολικά στο ποσό των είκοσι χιλιάδων ευρώ (20.000,00€) πλέον ΦΠΑ 24%, ήτοι είκοσι τεσσάρων χιλιάδων οκτακοσίων ευρώ (24.800,00€) συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%.

Καταληκτική Ημερομηνία κατάθεσης των προσφορών: Η προσφορά του οικονομικού φορέα θα αποσταλεί αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. έως την Τετάρτη, 14/02/2024 και ώρα 15.00

1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
    2. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι_ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ