Σε ενημερωτική ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί με φυσική παρουσία στο Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Τσόχα 36, 4ος όροφος) την Πέμπτη 14/12/23 και ώρα 16:00-19:00, προσκαλούμε εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας ΠΕ70, ΠΕ71, ΠΕ70.50 και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μαθηματικών ΠΕ03 και Φυσικών Επιστημών ΠΕ04 καθώς και εκπαιδευτικούς των ως άνω ειδικοτήτων που εργάζονται σε σχολεία Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης και ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έργου Assessing Newly Arrived Migrants’ Knowledge in Science and Math using Augmented Teaching Material - Augmented Assessment» (Αξιολόγηση γνώσεων στις Φυσικές Επιστήμες και τα Μαθηματικά των νεοαφιχθέντων προσφύγων μαθητών και νεοαφιχθεισών μαθητριών με τη χρήση επαυξημένης πραγματικότητας).
Το έργο Augmented Assessment αποσκοπεί στην κάλυψη του κενού που υπάρχει κατά την αξιολόγηση των υφιστάμενων γνώσεων των νεοαφιχθέντων προσφύγων μαθητών και νεοαφιχθεισών μαθητριών στους τομείς των Φυσικών Επιστημών και των Μαθηματικών, με τη χρήση επαυξημένης πραγματικότητας.

Προθεσμία υποβολής αίτησης συμμετοχής:

Οι ενδιαφερόμενοι/ες εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν δήλωση συμμετοχής από Παρασκευή 08-12-2023 και ώρα 17.00 έως Τρίτη 12-12-2023 και ώρα 17.00.

Ο μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων/-ουσών είναι πενήντα (50) άτομα.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας με βάση τη σειρά υποβολής της αίτησης συμμετοχής, λαμβάνοντας υπόψη την αναγκαιότητα της κατά το δυνατόν ισοδύναμης εκπροσώπησης των επί μέρους ειδικοτήτων. Θα δοθούν Βεβαιώσεις συμμετοχής.

Διαβάστε την πλήρη Πρόσκληση και το Πρόγραμμα

Υποβολή δήλωσης συμμετοχής μέσω του μητρώου του ΙΕΠ:

Πληροφορίες για το Έργο: