Ενημέρωση σχετικά με το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Reimagining Social and Emotional Education in secondary schools through arts-integrated practices in the post Covid-19 era (REIMAGINED)"

Εικόνα1                                                           Εικόνα2

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι ο αριθμός των συμμετεχόντων/-ουσών εκπαιδευτικών εκατό (100), που δύνανται να λάβουν μέρος στη Δράση επαγγελματικής κατάρτισης, η οποία πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος «Reimagining Social and Emotional Education in secondary schools through arts-integrated practices in the post Covid-19 era» (REIMAGINED), έχει συμπληρωθεί και η πλατφόρμα του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) δεν είναι δυνατόν να δεχθεί άλλες αιτήσεις.

Το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) συμμετέχει ως Εταίρος στο Ευρωπαϊκό Έργο. Κύριος διαχειριστής της πλατφόρμας είναι η Oxfam, που έχει την ευθύνη για το τεχνικό μέρος, ενώ την παιδαγωγική ευθύνη έχει το Jyvaskyla University της Φινλανδίας. Το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) ως εταίρος έχει αναλάβει, στο πλαίσιο του εν λόγω έργου, τη διάχυση της Δράσης επαγγελματικής κατάρτισης και δεν είναι σε θέση να παρέχει δυνατότητα συμμετοχής σε μεγαλύτερο αριθμό εκπαιδευτικών.

Το ενδιαφέρον για τη συμμετοχή στη Δράση επαγγελματικής κατάρτισης υπήρξε εξαιρετικά μεγάλο και θα διερευνηθούν τρόποι με τους εταίρους, ώστε να δοθεί η δυνατότητα συμμετοχής στη Δράση επαγγελματικής κατάρτισης σε όλους/-ες τους/τις ενδιαφερόμενους/-ες εκπαιδευτικούς.

Αρχείο ενημέρωσης  σε pdf