Tree thematiki evdomada

ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2018 - 2019
"Δημοκρατική Συνύπαρξη και Ανθρώπινα Δικαιώματα"

Nutrition and quality of life

Θεματικός Άξονας : Διατροφή και Ποιότητα Ζωής

Θεματική Ενότητα : Διατροφικές Συνήθειες και Επιλογές: Τρέφομαι ή διατρέφομαι

Υλικό Φορέων
Υλοποιείται από Εκπροσώπους Φορέων

finger pointing  ΤΟ ΧΑΡΟΥΠΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΗ - «ΣΥΝ-ΤΡΟΦΗ και ΣΥΝ-ΤΡΟΦΟΙ: [ΔΙΑ]ΤΡΟΦΕΣ ΑΠΟ και ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ»

Υλοποιείται από Εξειδικευμένους Εκπαιδευτικούς
Υλοποιείται από Εκπαιδευτικούς

finger pointing  ΔΙΔΕ ΑΧΑΪΑΣ / ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ - «Εκπαιδευτικές δραστηριότητες για τον θεματικό άξονα ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ»

finger pointing  ΔΙΔΕ ΣΕΡΡΩΝ - ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ / ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ - «Υγιεινή Διατροφή - Μαθαίνουμε να τρώμε σωστά »

finger pointing  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΝΕΩΝ ΔΙΔΕ ΚΙΛΚΙΣ - «Προσέχω»

finger pointing ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ- Διεύθυνση Κοινωνικής και Αναπτυξιακής Παιδιατρικής - «Εργαλείο για Σχολεία HEPS»

finger pointing ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ - «Προσέχω τη διατροφή μου και γυμνάζομαι»