ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - Εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία με θέμα «Ένα σχολείο για όλους-Μια κοινωνία για όλους»

Το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία πραγματοποίησε τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2023, 15:30-18:00, μια ιδιαίτερη, «ξεχωριστή», «ποιοτική» και «συμπεριληπτική» εκδήλωση, όπως χαρακτηρίστηκε από το σύνολο των συμμετεχόντων/ουσων και την ανατροφοδότηση που δόθηκε από πολλούς/ές εκπαιδευτικούς και κοινωνικούς φορείς.

Το θέμα της εκδήλωσης «Ένα σχολείο για όλους-Μια κοινωνία για όλους», αποτυπώνει το όραμα του Ι.Ε.Π. και την πρόθεσή του να συμβάλει καθοριστικά στη διαμόρφωση ενός συμπεριληπτικού σχολείου, το οποίο μπορεί να συμβάλει με τη σειρά του στην εξέλιξη μιας συμπεριληπτικής κοινωνίας.

Δείτε αναλυτικά το Δελτίο Τύπου εδώ

Εικόνα1 Εικόνα2 Εικόνα3 Εικόνα4