Αξιολόγηση Σχολικών Μονάδων - Ανάρτηση νέου Οδηγού για τον σχεδιασμό δράσεων: Σχολική Διαμεσολάβηση

Ο Οδηγός περιλαμβάνει μια συνοπτική σύνθεση προτάσεων και οδηγιών αναφορικά με τη διαδικασία της «Σχολικής Διαμεσολάβησης» αποσκοπώντας στην παρουσίαση χρήσιμων πρακτικών σχεδιασμού και υλοποίησης δράσεων στο πλαίσιο της εφαρμογής των διαδικασιών αυτοαξιολόγησης σχολικών μονάδων και της υπ’ αρ. 41207/ΓΔ4/2024 Υ.Α. για την αντιμετώπιση περιστατικών Ενδοσχολικής Βίας και Εκφοβισμού.

Το ΙΕΠ συνεχίζει την προσπάθεια για ενίσχυση των σχολείων με στόχο την αποτελεσματική εφαρμογή της αυτοαξιολόγησης και τη δημιουργία κοινοτήτων μάθησης που συμβάλλουν στη βελτίωση του εκπαιδευτικού έργου.

Περισσότερες πληροφορίες: https://iep.edu.gr/el/odigoi-kai-ergaleia-m