Καλούμε τα τακτικά και αναπληρωματικά μέλη των τετραμελών ομάδων δράσης για την πρόληψη και αντιμετώπιση της ενδοσχολικής βίας και του εκφοβισμού των 116 Διευθύνσεων Εκπαίδευσης της χώρας να συμμετάσχουν στην πρώτη επιμορφωτική δράση για την πρόληψη και αντιμετώπιση περιστατικών ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού (Ε.ΒΙ.Ε.).

Η επιμορφωτική δράση θα πραγματοποιηθεί από 8 έως 12 Ιουλίου 2024, σε δύο (2) συνεχόμενες ημέρες και θα διεξαχθεί με την μορφή σύγχρονης εξ αποστάσεως επιμόρφωσης. Η συνολική διάρκεια του επιμορφωτικού προγράμματος είναι 10 ώρες για τα τακτικά και αναπληρωματικά μέλη των τετραμελών ομάδων δράσης και 4 επιπλέον ώρες για τους Συμβούλους Εκπαίδευσης που ανήκουν στις ομάδες αυτές.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην πρόσκληση